panorama-maj-03
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

wywiad z lekarzem rodzinnym

Dr Marcin Sowiński lekarz specjalizujący się w zbieraniu dowodów sądowych, przeprowadził śledztwo  w sprawie leku, który został rozdysponowany po samorządach, ale nie ma wskazanego podmiotu odpowiedzialnego za skutki uboczne.

Sprawa zaczęła się od wykonania telefonu do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych w Polsce, z której to rozmowy już na wstępie wynikło, że Urząd nie wie o istnieniu takiego leku a wymagane jest to przez Prawo farmaceutyczne. Z każdym kolejnym krokiem zaczął się wyłaniać absurd absurdów.

Zgodnie z prawem lek w Polsce rejestruje  podmiot odpowiedzialny do którego później każdy lekarz i pacjent może zgłosić działania niepożądane w postaci wywołanych chorób lub przypadków śmierci. Nie jest znany więc taki podmiot, a monitorowanie i zgłoszenie powikłań będzie niemożliwe. WHO  na swoich stronach wymienia  3500  działań niepożądanych i  1009  różnych jednostek  chorobowych  w tym: śmierć,  wstrząs anafilaktyczny, śpiączki, zaburzenia neurologiczne.

Kolejna sprawa to odpowiedzialność za wydanie leku recepturowego, który może zostać podany jedynie, gdy lekarz po badaniu rozpozna brak przeciwwskazań do zastosowania danego specyfiku. Jeśli lekarz się pomyli to szkody pokrywa ze swojego ubezpieczenia OC, które ma do wysokości 5 mln. A z czego szkody pokryje nauczyciel, strażak, sołtys jeśli prokurator zapyta go: Na jakiej podstawie udawał pan lekarza bo podał pan/pani lek wydawany tylko na receptę???

Aktualny przypadek w jednej ze szkół w Polsce: gdzie dyrektor wydał dekret o wydawaniu takich tabletek w godzinę zero. Jeden z nauczycieli skonsultował problem z adwokatem i adwokat ostrzegł nauczyciela, by stanowczo odmówił udziału w takim procederze, bo jest to bardzo poważne złamanie prawa zagrożone karą pozbawienia wolności. Również dyrektor łamie prawo bowiem nie jest on hurtownikiem ani aptekarzem. Jedynie Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych może mieć takie zasoby, ale docelowo uzupełnia nimi hurtownie i apteki na wypadek braku.

 

W dalszej rozmowie z pracownikiem Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych udało się po nazwie łacińskiej ustalić, że producentem jest Polfa Tarchomin.

W rozmowie z pracownikami Polfy Tarchomin wynika, że produkują taki lek, ale nie mogą powiedzieć jaka jest podstawa rejestracji leku ani kto wydał zezwolenie i w jakim trybie. Sytuacja taka jest bardzo zastanawiająca.

Dzień po telefonie do Polfy Tarchomin pojawiła się informacja że jest już dostępna ulotka z charakterystyką produktu, który jest produkowany od 10 maja 2022 r. bo w tym dniu Minister Zdrowia wydał zezwolenie  poza wiedzą Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych w Polsce wykorzystując tryb sytuacji przypadku klęski żywiołowej!

Czyli Minister Zdrowia zarejestrował coś, czego nie ma w rejestrach rejestracji leków w Polsce. A zastosowany tryb dopuszczenia przez Prawo farmaceutyczne dotyczy tylko importu docelowego. Robi się coraz ciekawiej, bo to wygląda na sprowadzanie preparatu Polfa Tarchomin z zagranicy.

Wygląda to na kolejny gruby przekręt. Polfa Tarchomin produkuje dla Słowackiej grupy "Hemo Medika", która ma od 2016 r. zarejestrowane tabletki w Polsce, których wytwórcą jest "Hammel", firma słowacka, która należy do dużej firmy "Zygfryt" produkującej preparaty mRNA dla Pfizer i Novavax. Takie ciekawe poszlaki się wyłaniają.

Ale najważniejszą kwestią jest tu podmiot odpowiedzialny, który ma każdy producent. Podmiot odpowiedzialny rejestruje i zgłasza lek. Więc do Ministra Zdrowia ktoś to zgłosił, ale Polfa Tarchomin zarzeka się, że to nie ona. Tego tajemniczego odpowiedzialnego podmiotu do dzisiaj nie znamy! Zapytania poszły do ministerstwa w trybie informacji publicznej i interpretacji poselskiej.

Bardzo ciekawe jest również czemu nawet oficjalny skład tabletek Polfy Tarchomin i firmy słowackiej się różnią trochę bo powinny być chyba takie sama, W różnicy jest w tam środek pomocniczy służący PEG wykorzystywany do przenoszenia mRNA?

Generalnie mamy jakiś tajemniczy produkt, który nie wiadomo gdzie jest produkowany czy w Polsce czy zagranicą, kto jest za niego odpowiedzialny, kto go zamówił!

 

 Pełny wywiad video z dr Marcinem Sowińskim w odtwarzaczu i linki bezpośrednie do wywiadów poniżej:

Link do wywiadu udzielonego dla TV PL1:

https://pl1.tv/title/doktor-marcin-sowinski-zadam-natychmiastowego-wstrzymania-rozdawania-jodku-potasu-do-czasu-zbadania-skladu-tabletek/

Link bezpośredni do wywiadu na kanale WRealu24 na platformie banbye.com:

 https://banbye.com/watch/v_o91HvPvnNx4H?t=820

 

Wybory 2024

Promowane firmy

Wulkanizacja w Brusach

Wulkanizacja opon i wyważanie kół ul. Gdańska 3 89-632 Brusy

Usługi budowlane Brusy

Zakład Usług Remontowo -Budowlanych Nad Brdą 27 MĘCIKAŁ

Dodatek informacyjny

Historycznie

Koncert wspomnień w Brusach na 11 listopada

Powiększ

W Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach w rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Więcej…

Cooltura

Noc Świętojańska w Sołectwie Huta

Powiększ

W sobotę mieliśmy noc Świętojańską w Sołectwie Huta, było ognisko z kiełbaskami na które przybyło bardzo dużo mieszkańców sołectwa, mieliśmy super pogodę i Więcej…

Przyrodniczo

Leśne dożynki

Tegoroczny sezon na leśne wycinki już się kończy. W końcu to już prawie grudzień!!! Zawsze umawiałem się z „naszymi”  męcikalskimi firmami leśnymi, że podjadę przyjrzeć się pracy tak zwanych Harvesterów. Harvester to anglojęzyczna nazwa tego urządzenia, która w tłumaczeniu na nasz język oznacza po prostu żniwiarkę. Nazwa jak najbardziej poprawna, gdyż Harvester to nic innego jak właśnie żniwiarka. Łodygi zbóż zostały zastąpione pniami drzew i nasze męcikalskie Harvestery koszą lasy w okolicznych leśnictwach niczym łany zbóż. Różnica zasadnicza tych urządzeń polega na tym, że żniwiarki zbożowe są wyższe od zboża i koszą wiele łodyg w jednym czasie, natomiast żniwiarka leśna jest niższa od drzew i kosi jeden pień na raz.

Więcej na Męcikał Dziennik

Więcej…

Religia

Wielkanoc w Tanzanii na misji katolickiej

 

Sport

Informacja o Lidze Obrony Kraju w Brusach.


Nasza Organizacja Liga Obrony Kraju działa w ramach Ogólnopolskiego Patriotycznego Stowarzyszenia skupiającego w swoich szeregach obywateli dążących do umacnienia obronności Rzeczpospolitej Polskiej oraz gotowych do jej obrony.

Liga Obrony Kraju kultywuje szlachetne tradycje oręża polskiego.

Po zakończeniu II Wojny Światowej zaczęły powstawać koła pod nazwą Towarzystwa Przyjaciół Żołnierza a późnej Ligi Przyjaciół Żołnierza. Pierwsze Koła LOK na terenie naszej gminy zaczęły się organizować w zakładach pracy w latach 1950 – 1958 r. a następnie w Więcej…

Infrastruktura

Konkurs na biznesplan w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym

 

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach zaprasza do udziału w konkursie na najlepszy biznesplan przedsięwzięcia innowacyjnego „Chojnickie PI 2012″.

Jeśli planujesz otworzyć swoją działalność gospodarczą, lub prowadzisz firmę i chcesz wprowadzić innowacje to ten konkurs powinien Cię mocno zainteresować.

 

Więcej…

Inne

Podziękowania od radnego Rady Powiatu Chojnickiego

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Brusy!

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznych wyborach samorządowych.

Więcej…

Popularne TV

W szkołach rusza program seksualizacji dzieci

Będą filmy o lesbijkach, o homoseksualistach, będzie przedstawienie tego wszystkiego jako normy. Zostały bowiem złożone deklaracje przez

Więcej…
Joomla! Hosting from