panorama-maj-03
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Powiększ

Jubileuszowa edycja Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Jesień na Kaszubach” odbyła się 20 listopada br. w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Na uroczystość przybyli laureaci tegorocznej edycji wraz z rodzinami i opiekunami plastycznymi oraz zaproszeni goście. Całość oprawiona była występami artystycznymi w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Wokalnego i Gitarzystów przygotowanych przez panią Agnieszkę Mikołajczyk oraz występami tanecznymi w wykonaniu Kaszubskiego Zespołu Folklorystycznego „Gwiżdże” prowadzonego przez panią Katarzynę Kamrowską.

Powiększ

Na początku uroczystości koordynatorka konkursu plastycznego, pani Renata Goebel przybliżyła krótką historie istnienia Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Jesień na Kaszubach”. Swoimi wspomnieniami podzielił się również pan Marek Blech pomysłodawca konkursu. Szczególnie utkwiła mu pierwsza edycja, gdzie na konkurs wpłynęło ok. 3800 prac, a na rozstrzygnięcie przyjeżdżały tłumy ludzi.

Powiększ

W tegorocznej edycji wzięło udział 1 224 uczniów z 77 placówek szkolnych i pozaszkolnych, którzy przygotowali na konkurs 1 231 prac plastycznych. Oceniane były w pięciu kategoriach wiekowych i w dwóch wykonawczych: rysunek i malarstwo. Oceny dokonało trzyosobowe jury: Marek Blech, Sławomir Mankiewicz i Marcin Piekarski. Przyznano 10 nagród pierwszych, 10 drugich i 12 trzecich oraz 13 wyróżnień. Łącznie nagrodzono 45 osób z całego województwa pomorskiego.

Powiększ

Zwycięscy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy pamiątkowe a opiekunowie plastyczni podziękowania za udział w XX Pomorskim Konkursie Plastycznym „Jesień na Kaszubach”, duże zaangażowanie w tworzeniu pięknych dział plastycznych i rozwijanie zainteresowań wśród dzieci i młodzieży.

Powiększ

Organizatorzy podziękowali również członkom jury tegorocznej edycji, Młodzieżowemu Zespołowi Wokalnemu, Gitarzystom, Kaszubskiemu Zespołowi Folklorystycznemu „Gwiżdże” oraz wszystkim pracownikom Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach za pomoc w organizacji konkursu.

Powiększ

Uroczystość zakończyła się słodką niespodzianką w postaci przepysznego tortu dla wszystkich laureatów i uczestników jubileuszowego konkursu.

Organizatorzy zapraszają do oglądania wystawy pokonkursowej oraz do udziału w kolejnych konkursach plastycznych.

Wystawa czynna będzie do 18 grudnia 2015 r. Zapraszamy!

Powiększ

Powiększ

Powiększ

 

Joomla! Hosting from