panorama-maj-04
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Powiększ

Miejska Biblioteka Publiczna w Brusach
zaprasza 4 października 2011 r. o godz. 16.00 na spotkanie autorskie z Barbarą Meder.

Barbara Meder - Polka mieszkająca w Australii. Z wykształcenia inżynier mechanik oraz informatyk. Nie zwraca uwagi na swój emerytalny wiek – odbyła roczną (1995-1996) podróż dookoła świata. W marcu 2002 r. rozpoczęła trwającą 13 miesięcy samotną wędrówkę z południa na północ kontynentu afrykańskiego. Odwiedziła wówczas dwadzieścia krajów. W 2010 r. ponownie wróciła do Afryki - do Maroka. Swoje afrykańskie wyprawy opisała w książkach: „Babcia w pustyni i w puszczy” oraz „Babcia w Afryce”. Druga z wymienionych książek okazała się bestsellerem i zdobyła TRAVELERA 2010 – najbardziej prestiżową nagrodę podróżniczą w Polsce. Przemierzyła wzdłuż i wszerz kontynent australijski. Współpracowała ze Steve'em Parishem, legendą wśród australijskich fotografów przyrody. Jest laureatką nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych. Poznała około 80 krajów! Ma swoją stronę internetową: www.basia.meder.net

W marcu 2002 babcia Basia, objuczona ogromnym plecakiem i aparatami fotograficznymi, rozpoczęła samotną wędrówkę z południa na północ kontynentu afrykańskiego. W ciągu trzynastu miesięcy odwiedziła dwadzieścia krajów: w Mozambiku trafiła na rewoltę, w Malawi przeżyła malarię, Lesoto zadziwiło ją śniegiem. Ta podróż to pomysł na emeryturę. Po drodze babcia pisała książkę. Przeczytałem ją z zainteresowaniem i postanowiłem wydać, ale … książka, choć ciekawa, była zbyt gruba – 650 stron w jednym kawałku, czyli dwa kilo papieru. Kto będzie chciał to nosić? Kto zdecyduje się zabrać do pociągu? Dlatego podzieliłem tę książkę na dwie: „Babcia w Afryce” poprowadzi czytelnika z RPA do Malawi, natomiast „Babcia w pustyni i w puszczy” poprowadzi … dalej.
Wojciech Cejrowski

Spotkanie organizowane jest w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI realizowanego przez WiMBP w Gdańsku we współpracy z Instytutem Książki.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!  WSTĘP WOLNY!

Joomla! Hosting from