panorama-pazdziernik-04

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Zbliża się VI edycja Festiwalu Biegów Polski Północnej – wydarzenia oznaczanego mianem najlepszej imprezy biegowej w Polsce północnej. W wyjątkowym miejscu i w wyjątkowej oprawie miłośnicy biegania z całego kraju zmierzą się z

3-dniowym wyzwaniem walki o HARD RUNNERA.

Biegacze i biegaczki z całej Polski od 17 do 19 czerwca 2022 roku pokonają 5 dystansów o łącznej długości 52,6 km, walcząc o tytuł oraz statuę Hard Runnera. Piątek – 15 km, sobota – 10 km i 5 km, niedziela – 21 k i 1,6 km. Ci, którzy spróbowali w poprzednich latach są zachwyceni i co roku czekają na aktywny weekend we Wdzydzach.

Będzie szansa udziału także dla miłośników nordic walking i rowerów, którzy przez 3 dni również będą mogli powalczyć o tytuł i statuę Hard Sportsmana – dystanse w programie imprezy. Rokrocznie dawkę humoru przynosi Bieg Przebierańców, a także Piwna Mila w których po prostu trzeba wystartować. Przygotowaliśmy także szereg biegów dla dzieci i młodzieży.

Wdzydze Kiszewskie to cudowna miejscowość położona w Gminie Kościerzyna, na południu Kaszub we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym. Otoczona jeziorami i lasami. Znajduje się tutaj najstarszy polski skansen oraz wieża widokowa, zaś Jezioro Wdzydzkie nazywane jest Morzem Kaszubskim. Każdy kto przyjedzie do Wdzydz będzie mógł uciec od codzienności i aktywnie odpocząć w spokoju i naturze.

Hard Runnera i Hard Sportsmana można zdobyć także w formule wirtualnej, lecz większość miłośników aktywności fizycznej z całej Polski zawita do Wdzydz.

Zapisy trwają na platformie https://zapisy.info/ do 13 czerwca, później będzie możliwość rejestracji w biurze zawodów.

 

Regulamin Festiwalu: http://festiwalbiegowwdzydze.pl/reg-festiwalu

Trasy: http://festiwalbiegowwdzydze.pl/trasy

Szczegółowy program: http://festiwalbiegowwdzydze.pl/program-festiwalu

Joomla! Hosting from