panorama-maj-02
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W najbliższy weekend 4 i 5 czerwca w Lubaniu odbędą się XXV Jubileuszowe Pomorskie Agro Targi – jedna z największych imprez plenerowych organizowanych w regionie. Podczas targów, 5 czerwca, o godz. 11.30 odbędzie się uroczyste zakończenie plebiscytu „Mistrzowie Agro 2016" – laureaci odbiorą nagrody z rąk marszałków Mieczysława Struka i Krzysztofa Trawickiego, Aleksandra Macha, dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku oraz Mariusza Szmidki, redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego".

We wtorek, 31  maja zakończył się wojewódzki finał plebiscytu Mistrzowie Agro, w wyniku którego poznaliśmy Rolnika Roku, Gospodynię Roku, Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich oraz

Najpopularniejsze Gospodarstwo Agroturystyczne na Pomorzu. Plebiscyt jest prowadzony przez „Dziennik Bałtycki" wspólnie z Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. Honorowym patronatem akcję objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

W finale plebiscytu brali udział zwycięzcy pierwszego etapu głosowania z każdego powiatu na Pomorzu, którzy uzyskali najlepsze wyniki w każdej kategorii w każdym z powiatów. Na tej podstawie, zachowując głosy zdobyte w pierwszym etapie plebiscytu, zostali oni zakwalifikowaniu do drugiego etapu plebiscytu – regionalnego finału, w którym rywalizowali o nagrody.

 

LAUREACI PLEBISCYTU:

Kategoria „Rolnik Roku":

·  I miejsce: Janusz Szczypior ze wsi Łyśniewo w powiecie kartuskim. Zdobył 13515 głosów. W  nagrodę otrzyma zaszczytny tytuł oraz talon na zakup sprzętu rolniczego o wartości 10 tys. zł.

·  II miejsce: Zbigniew Wiklent ze wsi Wolental w  powiecie starogardzkim.  Zdobył 13294 głosów. W nagrodę otrzyma talon na sprzęt rolniczy o wartości 6 tys. zł.

·  III miejsce: Jan Szmytka z Luzina w powiecie wejherowskim. Otrzyma talon na 4 tys. zł.

Kategoria „Gospodyni Roku":

·  I miejsce: Halina Steinka z Grzybna  w  powiecie kartuskim. Zdobyła 1445 głosów. W nagrodę poza zaszczytnym  tytułem zdobyła także dwuosobowy voucher na wyjazdy do SPA z pakietem relaksujących zabiegów.

·  II miejsce: Joanna Męczykowska z Grabówka,

·  III miejsce: Edyta Chodyna z Taborów w powiecie sztumskim.

 

Panie zdobyły tytuł  oraz weekendowy pobyt w SPA.

Kategoria „Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich":

·  I miejsce: Koło Gospodyń Wiejskich Rzeczpospolita Babska z Wiślinka w powiecie gdańskim.  Panie zdobyły 1012 głosów. W nagrodę otrzymają zaszczytny tytuł oraz bon na sprzęt AGD i RTV o wartości 3 tys. zł.

·  II miejsce: Koło Gospodyń Wiejskich Kukowo z powiatu słupskiego, które otrzyma bon o wartości 2 tys.  zł

III miejsce: Koło  Gospodyń Wiejskich Osieczna z powiatu starogardzkiego. Panie wygrały bon o wartości 1 tys. zł.

Kategoria „Najpopularniejsze Gospodarstwo Agroturystyczne":

· I miejsce: Pokoje u Dagmary – Dagmara Mazurek,  Mermet-Lubichowo w powiecie starogardzkim. Zdobyło 1185 głosów. Zwycięzca poza tytułem otrzyma vouchery na reklamę w Dzienniku Bałtyckim o wartości 3 tys. zł.

·  II miejsce: Romsto Agroturystyka – Roman Stoltmann z Prabut w powiecie kwidzyńskim. Zdobyło voucher na reklamę o wartości 2 tys. zł.

·  III miejsce: ośrodek  Zbrzyca – Stanisław  Lepak  w Swornychgaciach w powiecie chojnickim. Zdobyło voucher na 1 tys. zł na reklamę.

Tegorocznym targom towarzyszyć będzie Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Jest to doroczne święto hodowców, rolników, przetwórców i wszystkich osób pracujących na rzecz rolnictwa. Około 200 firm zaprezentuje najnowszej generacji nawozy, środki ochrony roślin, ulepszacze glebowe, pasze oraz inne środki żywieniowe dla zwierząt, maszyny i urządzenia rolnicze.

Wybory 2024

Promowane firmy

Wulkanizacja w Brusach

Wulkanizacja opon i wyważanie kół ul. Gdańska 3 89-632 Brusy

Usługi budowlane Brusy

Zakład Usług Remontowo -Budowlanych Nad Brdą 27 MĘCIKAŁ

Dodatek informacyjny

Historycznie

98 rocznica odzyskania niepodległości cz.1


Godzina 12:17 w Brusach (11 listopad 2016 r.) modlitwa i oddanie hołdu ofiarom II wojny światowej.

Więcej…

Cooltura

Biblioteczne zajęcia z okazji Dnia Ojca

W czwartek 9 czerwca, odbyły się ostatnie, przed wakacjami zajęcia dla dzieci. Tym razem tematyka zajęć poświęcona była naszym kochanym tatusiom. W spotkaniu uczestniczyło 15 dzieci, które wykonały między innym breloczek do kluczy dla taty, oraz napisały i narysowały książkę dla tatusia. Już za dwa tygodnie, maluchy będą mogły podarować swoje dzieła tatusiom. Wszystkim dotychczasowym uczestnikom zajęć dla dzieci, dziękujemy za liczną frekwencję i

Więcej…

Przyrodniczo

Wiosna na rozpędzie.

Kwiaty coraz chętniej wyglądają w kierunku słońca.

 

Religia

Wielkanoc w Tanzanii na misji katolickiej

 

Sport

Kartuzy. Ruszyły zapisy na III Cartusia Półmaraton śladami kartuskich mnichów

Wielkie biegowe wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia 2020 w Stolicy Kaszub. Piękne miasto Kartuzy zaprasza na III Cartusia Półmaraton śladami kartuskich mnichów. Wyjątkowe wydarzenie na atestowanej trasie wokół

Więcej…

Infrastruktura

Budowa Kaszubskiej Marszruty w Brusach

Powiększ

Podobno jeszcze w roku 2012 miała zostać wybudowana trasa rowerowa na odcinku Brusy – Brusy–Jaglie – Czyczkowy – Wielkie Chełmy. Tylko że Więcej…

Inne

Dzieci czy fale imigrantów?

W ostatnim czasie media regularnie przywołują dramatyczne dane dotyczące dzietności w Polsce. W zeszłym roku liczba urodzonych dzieci spadła do poziomu 300 000, co stanowiło wynik najniższy od

Więcej…

Popularne TV

W szkołach rusza program seksualizacji dzieci

Będą filmy o lesbijkach, o homoseksualistach, będzie przedstawienie tego wszystkiego jako normy. Zostały bowiem złożone deklaracje przez

Więcej…
Joomla! Hosting from