Chojnice Nasze Miasto

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Piątkowy koncert rozpoczął tegoroczny Sopot Top of The Top Festival. Na scenie w Operze Leśnej pojawili się m.in. Margaret, Natalia Szroeder, Edyta Górniak, czy Kasia Stankiewicz.
 2. 18 sierpnia prognozowane są burze z gradem. Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia.
 3. Przy pomniku upamiętniającym kawaleryjską szarżę pod Krojantami spotkaliśmy żołnierzy XX Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.
 4. Od rana co najmniej kilkaset osób pracuje aby pomóc w usuwaniu skutków nawałnicy. Wolontariuszy spotkaliśmy dzisiaj w Rytlu, Sternowie, Lotyniu..., ale byli również w innych miejscowościach powiatu chojnickiego.
 5. Blisko połowie średnich miast w Polsce grozi marginalizacja - wynika z analiz przeprowadzonych przez Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk. Wśród nich znalazły się trzy z województwa pomorskiego.
 6. Węgierski przewoźnik tanich linii lotniczych Wizz Air wprowadza dodatkową opłatę dla pasażerów, którzy "z jakiegokolwiek powodu nie mieszczą się na jednym miejscu".
 7. Trwa siódma doba walki ze skutkami nawałnicy, która w ubiegłym tygodniu, z piątku na sobotę, uderzyła w północną Polskę. Dzięki staraniom energetyków sytuacja sieci dystrybucyjnych ulega systematycznej i szybkiej poprawie, a z godziny na godzinę kolejni odbiorcy odzyskują dostęp do energii elektrycznej.
 8. Imprezy na weekend 18-20 sierpnia na Pomorzu! Sprawdźcie najciekawsze propozycje w naszej galerii.
 9. Marszałek pomorski Mieczysław Struk wnioskuje o poszerzenie listy gmin, które zostaną objęte uproszczonymi procedurami w zakresie odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu o gminy Sulęczyno i Sierakowice z powiatu kartuskiego, Studzienice z powiatu bytowskiego oraz gminę wiejską Kościerzyna. Interwencję zapowiada też wojewoda pomorski.
 10. 18 sierpnia wejdzie w życie rozporządzenie ułatwiające usuwanie skutków nawałnic. Rząd podniósł też odszkodowania dla poszkodowanych przez nawałnice - do 200 tys. zł za zniszczenia budynków mieszkalnych oraz do 100 tys. za zniszczenia budynków gospodarczych.
 11. Mieszkańcy powiatu człuchowskiego włączyli się w akcję pomocy dla osób z powiatu chojnickiego poszkodowanych w piątkowej nawałnicy. W Człuchowie zbiórka odbywa się w Zespole Szkół Społecznych, w Czarnem w remizie OSP, w Debrznie w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki.
 12. To już przesądzone - postępowanie w sprawie śmierci dwóch dziewczynek na wypoczywających na obozie harcerskim nad Jeziorem Śpierewnik w gminie Chojnice przejmie Prokuratura Okręgowa w Słupsku. Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynki zginęły przygniecione przez drzewo.

Logowanie