panorama-grudzien-01

Chojnice Nasze Miasto

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Pierwszy dzień wiosny był mroźny i tak może być też w święta. To mogą być bardzo zimowe święta wielkanocne. Jaka będzie pogoda w Wielkanoc?
 2. Ponad 450 kilometrów mają do pokonania rodzice dzieci z Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie oraz nauczyciele tej właśnie szkoły, którzy poprzez swoją nietypową akcję chcą zebrać pieniądze na wyposażenie „Zielonej Strefy Relaksu” dla niepełnosprawnych uczniów. Dzisiaj rano ta nietypowa sztafeta dotarła do Człuchowa.
 3. Wyniki Lotto! We wtorek, 20 marca 2018, do wygrania są 2 mln złotych. Poniżej na naszej stronie opublikujemy wyniki Lotto z 20.03.2018. Zobacz wyniki LOTTO 20 marca 2018.
 4. W poniedziałek, 19 marca 2018 r., w Teatrze Wybrzeże wręczono Nagrody Teatralne Miasta Gdańska, Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury oraz Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego.
 5. Kabaretowy spektakl "Vendetta a la kobietta" w wykonaniu Teatru Władcy Lalek ze Słupska zainaugurował zajęcia Uniwersytetu III Wieku w Człuchowie. Przedstawienie obejrzało przeszło sześćdziesięcioro człuchowskich seniorów. Aktorki zostały nagrodzone gromkimi brawami.
 6. W sobotę rano w Debrznie przy ul. Cichej na samochód osobowy przewróciło się drzewo. W środku były dwie osoby. Na szczęście nie ucierpiały. Na miejscu interweniowały dwa zastępy straży.
 7. We wtorkowy poranek przebiegnie z Chojnic przez Człuchów sztafetowy bieg charytatywny, w którym biorą udział pracownicy oraz rodzice podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie. Celem tej nietypowej akcji jest zbiórka pieniędzy na prace remontowo-budowlane oraz wyposażenie „Zielonej Strefy Relaksu” dla podopiecznych placówki w Tczewie.
 8. Ośrodek Kultury w Rytlu zaprasza dzieci w wieku od lat 7, młodzież, dorosłych i seniorów na zajęcia kulinarne pn. "Konfitury z Ośrodka Kultury i nie tylko". Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 20 marca o godz. 16 (mała sala na I piętrze).
 9. Prawie 7 tysięcy dzieci uczących się języka kaszubskiego kibicowało na trybunach podczas piątkowego meczu Trefla Gdańsk. To był także finał III edycji konkursu Aktywne Kaszuby.
 10. Tegoroczna edycja XVI Człuchowskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów zgromadziła blisko 100 wykonawców, którzy w sobotę (17.03) zaprezentowali się na scenie Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie. Zgodnie z regulaminem w tym roku do udziału zaproszone były zespoły oraz soliści grający na gitarach elektrycznych. Po kilkugodzinnych przesłuchaniach trzyosobowe jury pod przewodnictwem Wojciecha Daszkowskiego wyłoniło laureatów w pięciu kategoriach, którzy prezentowali się podczas koncertu galowego.
 11. W sobotę 17 marca odbyła się kolejna edycja Człuchowskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów, którego organizatorem niezmiennie jest Społeczne Ognisko Muzyczne w Człuchowie oraz Stowarzyszenie Pro Kultura i Miejski Dom Kultury w Człuchowie. Zgodnie z regulaminem w tym roku 2018 na scenie gościły zespoły oraz soliści grający na gitarze elektrycznej. Przesłuchania konkursowe trwały od godz. 9 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie. O godz. 17:30 odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród oraz Koncert Galowy z udziałem laureatów i zaproszonych gości.
 12. Zmiana czasu na letni 2018. Kiedy? Zmiana czasu w 2018 roku już 25 marca. Pożegnamy się z zimowym czasem, a przywitamy czas letni. Zegarki przestawimy o godzinę do przodu, a co za tym idzie, będziemy spać krócej.

Logowanie