panorama-marzec-17

Chojnice Nasze Miasto

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Zbliża się czas, kiedy uczniowie szkół podstawowych i średnich decydują o dalszej ścieżce edukacyjnej. Wielu nastolatków ma z tym problem. 8-klasiści nie wiedzą, jaką szkołę średnią wybrać, maturzyści, na jakiej uczelni studiować, z jakim zawodem związać swoją przyszłość. Z pomocą przyjdzie doradca zawodowy. Spotkanie z profesjonalistą pomoże młodym ludziom w wyborach edukacyjnych i zawodowych.
 2. Astrologia budzi silne kontrowersje. Niektórzy wierzą w prawdomówność gwiazd, inni sceptycznie podchodzą do znaków zodiaku. Według astrologów, możemy wiele dowiedzieć się o sobie samym znając swoje miejsce w kosmosie. Czy możemy według tej myśli dobrać idealnego partnera? Sprawdźcie, które pary są dla siebie stworzone!
 3. Mieszkańcy powiatu kościerskiego mogli zobaczyć na niebie prawdziwy spektakl kolorów! W czwartek 23.03.2023 r. po raz kolejny w ostatnim czasie wystąpiła zorza polarna. Nie trzeba było mieć specjalistycznego sprzętu, żeby zobaczyć gołym okiem zorzę polarną.
 4. Co można zbudować z Lego? Najprostszą z odpowiedzi mogłoby być, że wszystko i to odpowiedź najprawdziwsza. Jak pokazują autorzy różnych konstrukcji na całym świecie, wystarczy pomysł, pasja, zaangażowanie i mówiąc wprost, setki, tysiące, a nawet i miliony klocków Lego. Harry Potter zrobiony z klocków w skali 1:1? Nie ma problemu. Najbardziej charakterystyczne zabytki świata w skali mikro? Dla twórców z klocków Lego to żaden problem. Zobacz, jakie jeszcze inne postacie, obrazy, budynki czy wydarzenia historyczne twórcy odwzorowali z klocków.
 5. Trójmiasto jest obłędne! Zwłaszcza z perspektywy drona! Dowód? Fenomenalne zdjęcia Trójmiasta widzianego z lotu ptaka, autorstwa Marka Sałatowskiego. Kolorowe, skrzące się nenonami, światłami latarni i plamami zachodzącego słońca fotografie zapierają dech w piersiach! W galerii znajdziecie sporo zdjęć Gdyni, Gdańska, Sopotu, ale i nie tylko.
 6. Horoskop dzienny na piątek 24 marca 2023. Wróżka Samanta sprawdza, co jest Ci dzisiaj pisane. Kto zasłużył na miłość i pieniądze? Kogo spotka coś dobrego? Kto musi dziś na siebie uważać? Sprawdź horoskop dzienny na dziś dla każdego znaku zodiaku. Los Ci sprzyja, czy musisz się z nim zmierzyć?
 7. Funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 59-letniego mieszkańca województwa małopolskiego, który próbował przemycić do Szwecji 75 tysięcy tabletek przeciwbólowych z zawartością tramadolu. Narkotyki wyczuł pies służbowy podczas kontroli, tuż przed wejściem na pokład promu. Zatrzymanemu grożą 2 lata więzienia.
 8. Powoli kończy się misja Holendrów z F-35 w Polsce, stacjonujących w 22 Bazie Lotnictwa Taktycznego. Jeszcze do końca marca będą wzmacniać obronę nieba na wschodniej flance NATO. We wtorek (21 marca) na podmalborskim lotnisku odwiedził ich zastępca szefa sztabu Dowództwa Sojuszniczego Sił Powietrznych NATO.
 9. Horoskop dzienny na czwartek 23 marca 2023. Wróżka Samanta sprawdza, co jest Ci dzisiaj pisane. Kto zasłużył na miłość i pieniądze? Kogo spotka coś dobrego? Kto musi dziś na siebie uważać? Sprawdź horoskop dzienny na dziś dla każdego znaku zodiaku. Los Ci sprzyja, czy musisz się z nim zmierzyć?
 10. Odpowiednia profilaktyka i dbałość o zdrowe odżywianie mogą uchronić nas przed zachorowaniem na nowotwór. Najważniejsze są regularne badania i konsultacja z lekarzami, aby być pewnym, że naszemu zdrowiu nic nie zagraża. Są jednak pewne składniki, które mają silniejsze działanie przeciwnowotworowe, niż reszta. Co się do nich zalicza? Sprawdzamy!
 11. Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską i rozsyłają kody QR, by wykraść dane, czy dostępy do kont bankowych. Charakterystyczne czarno-białe kwadraty nie doprowadzą nas do e-sklepu polskiego operatora pocztowego, natomiast mogą sprawić sporo szkód - także finansowych. Pocztowcy przestrzegają przed oszustami i wskazują metody, którymi posługują się nieuczciwe osoby. Jakie? Sprawdź listę Poczty Polskiej.
 12. Jedna trzecia roku bez pracy? Kusząca perspektywa. Jak sprawić, żeby nie pracować przez ponad 100 dni w 2023 roku? Nie musisz specjalnie kombinować. Wystarczy, że dobrze zaplanujesz swój urlop. Jak wykorzystać 13 świąt ustawowo wolnych od pracy oraz wolne długie weekendy? To będzie Cię kosztowało zaledwie kilka dni urlopu. Sprawdź!
Joomla! Hosting from