panorama-pazdziernik-19

Chojnice Nasze Miasto

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. 2,2 mln zł wpłynęło na konta hospicjum Fundacji Palium z Chojnic. Pieniądze pochodzą z kasy Marszałka Województwa Pomorskiego. To unijna dotacja w ramach RPO. W placówce w 2020 r. w wyniku pożaru zginęły cztery osoby, a 20 trafiło do okolicznych szpitali. Władze fundacji do dzisiaj zarządzają placówką i odpowiadają za tamte wydarzenia przed sądem w postępowaniu karnym. Władze samorządu województwa z kolei twierdzą, że dotację przyznano zgodnie z prawem, natomiast opozycja w Sejmiku Województwa przekonuje, że sytuacja moralnie jest niedopuszczalna.
 2. Do sieci dystrybucji e-biletu autostradowego dołączyli nowi partnerzy. Są to firmy Neptis S.A. z aplikacją Yanosik oraz Autokonto Sp. z o.o. z aplikacją Autokonto. Co to oznacza dla kierowców?
 3. Osoby bezrobotne lub pracujące za minimalne wynagrodzenie mogą zrobić bezpłatnie kurs prawa jazdy na samochody ciężarowe. To dobra okazja, aby zdobyć uprawniania, które są pożądane na rynku pracy. Oferta jest skierowana do mieszkańców Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz powiatów gdańskiego i tczewskiego.
 4. Już dziś rozstrzygnie się czy reprezentacja Polski awansuje do fazy pucharowej mistrzostw świata. Biało-czerwoni zagrają o godz. 20 z Argentyną, a równolegle Arabia Saudyjska będzie rywalizować z Meksykiem. Podopieczni Czesława Michniewicza nie stoją na straconej pozycji, natomiast bynajmniej nie są faworytem w starciu z Albicelestes.
 5. 373 osoby wpisane do Krajowego Rejestru Długów mają niespłacone zobowiązania przekraczają poziom miliona złotych. Łącznie mają 3,4 tys. niezapłaconych świadczeń i do oddania już niemal miliard złotych. Są wśród nich mieszkańcy Pomorza.
 6. Mapy historycznych fortyfikacji trójmiejskich mogą pomóc przyciągnąć nowych turystów na Pomorze. Umocnienia z poszczególnych epok przyciągają swoją oryginalnością, wielkością, detalami konstrukcji oraz historią, nie tylko wielbicieli militariów.
 7. Pensje pracowników Poczty Polskiej pójdą w górę. Miesięczna podwyżka, wraz z dodatkami, wyniesie przeszło 560 zł brutto. Wyższe wynagrodzenia pracownicy otrzymają od 1 grudnia. Poza tym, do 10 grudnia na konta pocztowców wpłynie nagroda świąteczna w wysokości 400 zł brutto.
 8. Do serii kradzieży papierosów ze sklepów doszło na terenie Chojnic oraz gminy Człuchów. Domniemanych sprawców udało się namierzyć dzięki współpracy dyżurnych policji z komend w Człuchowie i Chojnicach. Zatrzymani to dwaj mężczyźni, obywatele Gruzji. Za przestępstwo kradzieży grozi im nawet 5 lat więzienia.
 9. Od września gdańska grupa zakupowa w przetargu nie wyłoniła zwycięzcy na dostawcę energii elektrycznej. Teraz, po miesiącu negocjacji udało się znaleźć operatora. Na podstawie nowej umowy to spółka Energa będzie zaopatrywać Gdańsk i pobliskie samorządy w prąd.
 10. O gościnności Katarczyków, doskonałej organizacji Mundialu, wieloetapowej podróży do stolicy Kataru, udziale polskich kibiców w reklamie saudyjskich linii kolejowych i wielu innych obliczach piłkarskich mistrzostw na Półwyspie Arabskim rozmawiamy w Igorem Rudzińskim, mieszkańcem pomorskiego Sztutowa, który jest na miejscu imprezy.
 11. Oskarżony skierował do sądu wniosek o uchylenie aresztu podpisany „Pan Szatan Stefan W.”. Proszony przez sąd o odniesienie się do zeznań jednego ze świadków stwierdził: „Ja wiem wszystko, dosłownie wszystko, jestem Panem Bogiem”. To ostatnia jawna rozprawa w procesie Stefana W. W grudniu z wyłączeniem jawności będą przesłuchiwani biegli psychiatrzy. W styczniu sąd wstępnie planuje mowy końcowe stron.
 12. Wielkimi krokami zbliżamy się do końca roku 2022. To czas podsumowań i snucia planów na przyszłość. Jak co roku, na listopadowej sesji sejmiku województwa pomorskiego radni zapoznali się z projektem budżetu województwa na następny rok. Głosowanie nad nim odbędzie się 21 grudnia 2022. Co zakłada projekt?
Joomla! Hosting from