panorama-maj-00

Chojnice Nasze Miasto

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Niedziele wolne od handlu - maj 2018. Sklepy otwarte czy zamknięte 27.05.2018? W myśl ustawy w 2018 roku w aż 39 niedziel sklepy będą zamknięte.
 2. 57 zawodników rywalizowało w sobotę 19 maja w Człuchowie podczas Otwartego turnieju tenisa stołowego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 20-lecia samorządu powiatowego.
 3. Psiak znaleziony został na ul. Koszalińskiej w Człuchowie - przyszedł do Domu Dziecka. Wcześniej widywany był jak wychodzi z leśnych dróżek na drogę przechlewską. Znaleziony bardzo zaniedbany  dredy,smród i kleszcze – 30 sztuk!!! już usunięte. Teraz po liftingu wygląda jak rasowy sznaucer - na zdjęciu tuż po znalezieniu i po zabiegach pielęgnacyjnych... Ktoś widział, zna właściciela, a może chce przygarnąć? Kontakt do Człuchowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami – tel. 600 202 531.
 4. W sobotę 2 czerwca na Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka zapraszają sołectwo Rytel, Zespół Szkół w Rytlu, Ośrodek Kultury w Rytlu, OSP w Rytlu, Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom”, Klub Sportowy „Brda Rytel”,Szkolne i Parafialne Koło Caritas.
 5. 15 czerwca (piątek) Ośrodek Kultury w Rytlu zaprasza na XIII Pomorski Piknik Seniorów, Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich Rytel 2018.
 6. Wizyta Katarzyny i Macieja Marczewskich, blogerów z okolic Trójmiasta stała się pretekstem do odwiedzin wieży kościoła p.w. św. Jakuba Apostoła w Człuchowie. Przewodnikiem po tym magicznym miejscu był Krzysztof Miksza, opiekun zegara z wieży.
 7. O tym, jak trafnie wybrać prezent, by nie rozczarować dziecka, z psycholog dr Aleksandrą Sarną rozmawia Edyta Okoniewska
 8. Wystarczył zaledwie tydzień aby przy dystrybutorach było drożej o 10 groszy. Oprócz autogazu wszystkie paliwa kosztują już praktyczniej 5 zł, a te najdroższe, jak benzyna 98-oktanowa potrafią kosztować nawet 5,5-5,6 zł.
 9. Marek Kowalski, lekkoatleta, instruktor biegania, specjalista w biegach długodystansowych i przełajowych, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski odwiedzi Przechlewo. Dla mieszkańców i turystów będzie to okazja do wspólnego z nim treningu biegowego. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy wtorek 22 maja.
 10. W dość nietypowej akcji uczestniczyli w sobotę strażacy z OSP w Rzeczenicy. W sobotę około godz. 16.30 zostali wezwani do… ściągnięcia z drzewa ogrodowej trampoliny.
 11. Wczasy nad Bałtykiem są coraz droższe. Sopot, Łeba, Władysławowo, Jurata - tam obowiązują już ceny światowe. Tyle tylko, że pogoda nad polskim morzem jest kapryśna, a na dodatek do Bałtyku spłynęły ostatnio z Gdańska hektolitry nieczystości... Tymczasem biura podróży kuszą wyjazdami za granicę. Nie każdego stać na Meksyk, Tajlandię czy nawet coraz droższą Hiszpanię i Włochy, ale są inne tańsze kierunki. Gdzie jechać na zagraniczne wczasy? Oto TOP 10 atrakcyjnych miejsc na zagraniczne wakacje i podróże - kliknij w galerię powyżej.
 12. Ceny paliw na stacjach benzynowych w ostatnich dniach rosną! Jeszcze 2 tygodnie temu przy najtańszych dystrybutorach w Trójmieście można było zatankować paliwo za 4,5 zł. Teraz cena paliwa to przynajmniej 4,8 zł, a na droższych stacjach nierzadko ponad 5 zł za litr - nawet diesla. Jest drogo, a będzie jeszcze drożej!

Logowanie