panorama-marzec-15

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. Mularczyk powiedział w piątek na konferencji prasowej, że wciąż wiedza na temat reparacji wojennych od Niemiec, których domaga się Polska, jest zbyt mała.
 2. "Cieszymy się, że jury wyraziło uznanie dla inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, przyznając nagrodę Central Banking’s Currency Manager Award".
 3. Data święta nie jest przypadkowa - 24 marca 1944 r. niemieccy okupanci rozstrzelali polską rodzinę z podkarpackiej wsi Markowa – Józefa i Wiktorię Ulmów wraz z siedmiorgiem ich małych dzieci, w tym jednym nienarodzonym.
 4. "Ja złego słowa nie powiem o tych potencjalnych partnerach po stronie opozycyjnej (...)" - mówił Donald Tusk.
 5. Międzynarodowy Fundusz Walutowy spodziewa się wzrostu deficytu finansów publicznych w 2023 r. do 4,5 proc. PKB z prognozowanych 3,1 proc. PKB w 2022 roku – podano na konferencji MFW.
 6. "Widać przede wszystkim ogromny niepokój dotyczący wyników partii na opozycji w zbliżających się wyborach parlamentarnych. To z kolei wywołuje chaos i coraz większy szantaż ze strony Donalda Tuska wobec innych ugrupowań opozycyjnych".
 7. "Ostateczna wysokość tej pomocy będzie jeszcze określona przez stronę japońską".
 8. "Omówiliśmy sytuację ekonomiczną i finansową. Nasze gospodarki weszły w 2023 rok na zdrowszych podstawach, niż wcześniej oczekiwano, pomimo wysokiej inflacji i cen energii" - czytamy w przyjętych konkluzjach.
 9. Minister aktywów państwowych Jacek Sasin apelował w liście do polskich europosłów o pomoc i podjęcie niezbędnych działań w celu zmiany unijnego rozporządzenia dotyczącego redukcji emisji metanu w branży surowcowo-energetycznej.
 10. Historię zbrodni w Markowej wziął na warsztat jeden z najwybitniejszych polskich dokumentalistów Mariusz Pilis.
 11. "Ważne, by polski rząd przygotował się do tego. Ze strony ukraińskiej mamy bardzo duże wparcie".
 12. "Jeżeli można tutaj mówić o sukcesie, ponieważ dramatyczne przesłuchania ofiar zbrodni rosyjskich, to jest coś niewyobrażalnego".
 13. "Ważne, żeby to przypominać, bo Polacy, niestety, często nie pamiętają (...), jak wyglądały rządy Platformy Obywatelskiej"
 14. Ciekawostką pokazów w Radomiu ma być też amerykański samolot do tankowania w powietrzu, z Gwardii Narodowej stanu Illinois. Pierwszy raz w historii radomskiego Air Show odbędzie się pokaz nocny.
 15. Rzecznik rządu dodał, że w zeszłym roku na poziomie Komisji Europejskiej i rządu zostało wypracowane porozumienie, które zostało później zrealizowane na poziomie parlamentu, tj. przyjęta została nowelizację ustawy o SN, którą prezydent zdecydował się jednak skierować do TK.
Joomla! Hosting from