Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. "Bardzo dobrze, że w tej chwili kolejne państwa do tego dołączają. To już przesądzone, że wszyscy zgodziliśmy się co do tego, że te reformy są potrzebne."
 2. „Emerytura dla byłych prezydentów nie jest wysoka, żonka Bronka nie pracuje, Bruksela jest jakąś perspektywą” - mówi cytowany przez gazetę anonimowy polityk.
 3. I była to obietnica reformy radykalnej, jednoznacznej, niosącej nowe otwarcie kadrowe, dokonanej z PiS, a nie z panią Gersdorf!
 4. "Zadaniem krajów takich jak Polska jest doprowadzenie do modernizacji i rozszerzenia programu Partnerstwa Wschodniego, aby zapewnić Gruzji i innym krajom PW perspektywę pełnego członkostwa w UE".
 5. "Moim celem jest to, żebym stała się drugą twarzą Nowoczesnej. Myślę, że w dużym stopniu już nią jestem".
 6. Są u Koxa podróże w czasie, sztuczna inteligencja i nawet androidy. Reżyser nie ma w sobie infantylizmu Bessona. Zamiast radować się zabawą gatunkiem, wciska swoją opowieść w ramy „zaangażowanego s-fi”.
 7. Na dodatek autor przyznaje: "Twardych dowodów w postaci dokumentów nie jesteśmy w stanie przytoczyć".
 8. "Mam wielką nadzieję, że po dzisiejszym spotkaniu będziemy mogli procedować w Sejmie nad ustawą szczególnie o KRS, który jest kręgosłupem dalszych reform wymiaru sprawiedliwości".
 9. "Ale cały czas wierzę, że tak się nie stanie, że reformę uda się zrobić" - dodał wiceminister sprawiedliwości.
 10. "Biuro Trybunału Konstytucyjnego zdementowało w piątek informacje "Gazety Wyborczej" o powiązaniu obecnych władz Trybunału z UOP-em i służbami specjalnymi".
 11. "UE usiłuje przydzielić imigrantów państwom członkowskim na zasadzie formalnej dobrowolności, ale oczywiście nieformalnie naciski mogą być".
 12. "W 2011 roku biogram z przebiegiem całej służby gen. Sokołowskiego został przekazany przez MON do BBN w związku z nominacjami generalskimi".
 13. „Okazało się, że to nie ‘człowiek masowy’, nie zbuntowany lud, stanowi największe zagrożenie naszej kultury”.
 14. „Dzięki tej ustawie przedsiębiorca będzie mógł każdą złotówkę zainwestowaną w badania i rozwój, we współpracę z nauką odpisać sobie od podatku”.
 15. Przerzucając się coraz radykalniejszymi oskarżeniami, trafiamy do uszu ludzi niestabilnym emocjonalnie. Takich, którzy wezmą sobie do serca słowa o „dyktaturze”, „targowicy”.

Logowanie