Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. "Dzisiaj to wsparcie jest nadal niezwykle potrzebne. Niezależnie od zmęczenia wojną. Wolny świat nie może dopuścić do tego, żeby Putin i Rosja zatriumfowali".
 2. Rolnicy, którzy przybyli do Paryża już w piątek, od wczesnych godzin porannych czekali na przybycie głowy państwa.
 3. "Jest jednak oczywiste, że będzie co najmniej sprawdzał obronę NATO w poszukiwaniu słabych punktów i zintensyfikuje swoje wysiłki w zakresie wojny hybrydowej przeciwko tym państwom Sojuszu".
 4. "Uchwały o odwołaniach nie zawierały informacji o przyczynach odwołania oraz weszły w życie z chwilą podjęcia".
 5. Największym i stałym poparciem w tym roku cieszy się Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 29 proc. ankietowanych.
 6. "This is how Tusk put it, "we will apply the law the way we understand it". This leads to destruction, to deviation, to chaos in the state".
 7. The Director General presented the slogan of the Hungarian right to the public: "No migration! No gender! No war!"
 8. Marek Czyż, jeden z prowadzących serwis informacyjny neo-TVP "19:30", w wywiadzie dla Onetu pożalił się na trudne warunki pracy spowodowane zamieszaniem wokół nielegalnego przejęcia TVP przez obecną władzę.
 9. W rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło ponad 10 tys. cywilów, co najmniej dwa razy tylu zostało rannych, a kilkanaście milionów Ukraińców zostało zmuszonych do ucieczki.
 10. "Musimy solidarnie, jako demokratyczne państwa Zachodu, wspierać Ukrainę: militarnie, finansowo i humanitarnie, na jeszcze większą skalę niż dotychczas".
 11. "Dzisiaj Ursula von der Leyen ogłosiła, że środki zostaną uruchomione, bo polityczny "kamień milowy" w postaci powrotu Donalda Tuska do władzy się ziścił (...)" - napisał na platformie X Rafał Bochenek.
 12. W 2023 roku w Polsce urodziło się tylko 272,1 tys. dzieci, gdy jeszcze w 2017 roku było to ponad 400 tys. urodzeń - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.
 13. "Nie może być tak, że skoro Ukraińcy giną na froncie, to ma zostać zlikwidowane polskie rolnictwo".
 14. Na portalu wPolityce.pl relacjonujemy dla Państwa wydarzenia na froncie.
 15. "Byliśmy jednym z pierwszych celów ataku na Kijów. Rosjanie wysadzili tutaj swój desant, który miał zabezpieczać lądowanie samolotów z żołnierzami. Walki rozpoczęły się 24 lutego o godz. 6 rano".
Joomla! Hosting from