panorama-maj-06

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. Z samej swojej istoty jest to protest polityczny. Ma wymusić od polityków systemową pomoc. Ma zmienić sposób postrzegania przez polityków problemów niepełnosprawnych.
 2. "W sumie to już nie pierwsza taka sytuacja (dla PAD to norma) ale widać, że ciągle zaskakuje :)".
 3. "W tej chwili kryzys jest częściowo zamrożony. Czekamy na to, co powie Trybunał Konstytucyjny" - odpowiedziała ambasador Izraela.
 4. Wiceprezes IPN podkreślił, że "czym innym jest jednak grób, prawo do grobu - i tutaj żadnej możliwości co do tego nie ma - a czym innym jest budowa pomników, upamiętnień".
 5. Jak mówił szef resortu nauki i szkolnictwa wyższego, program Mieszkanie+ to "przemyślana, oparta o rynkowe zasady interwencja państwa".
 6. Schetyna podkreślił, że "nie jest liderem opozycji".
 7. W rozmowie pojawił się też wątek wyborów samorządowych we Wrocławiu. Zdaniem Lubnauer ostateczne decyzje w sprawie kandydatury Michała Jarosa zapadną w przyszłym tygodniu.
 8. Decyzja o odejściu z Nowoczesnej, którą wcześniej podjęli Ryszard Petru, Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt, była znacząca dla wszystkich działaczy partii w Płocku.
 9. "Nie zawsze trzeba zająć pierwsze miejsce, czasem ważniejsze jest bycie rozgrywającym".
 10. "Większość parlamentarna jest wyrazem bierności prawdziwej większości w tym kraju - mam na myśli absencję podczas wyborów".
 11. PiS - jak pisze "Rz" - nie zrezygnuje też ze spotkań z mieszkańcami, niezależnie od dość wybuchowego charakteru niektórych z nich.

Logowanie