panorama-pazdziernik-16

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. Na portalu wPolityce.pl relacjonujemy dla Państwa wydarzenia na froncie.
 2. "Dla reprezentacji Polski, dla mnie, biorąc pod uwagę nasze możliwości, to jest sukces. Nie ma co ukrywać".
 3. "Powiedziałem, że moim zdaniem kontakt był, ale karnego nie powinno być. Sędzia zadecydował inaczej i dobrze, bo mogłem się popisać".
 4. "Brawo, biało-czerwoni!" - napisał Daniel Obajtek.
 5. W trakcie meczu Polska - Argentyna doszło do starcia największych gwiazd obydwu drużyn w środku boiska - Roberta Lewandowskiego i Leo Messiego.
 6. "Nerwy olbrzymie. Z jednej strony jesteś blisko, ale przegrałeś swój mecz i musisz liczyć na pomoc od innych. Z drugiej strony mamy cztery punkty, lepsze bramki, więc awans w pełni zasłużony z czego się bardzo cieszę".
 7. Polska przegrała 2:0 z Argentyną, ale mimo to po 36 latach udało się Polakom awansować do fazy pucharowej Mistrzostw Świata. Do sukcesu Polaków odniósł się m.in. premier.
 8. Drużyna Antoniego Piechniczka strzeliła w 1986 roku tylko jednego gola, ale zwycięstwo z Portugalią oraz bezbramkowy remis z Marokiem pozwoliły znaleźć się w 1/8 finału.
 9. Gol Arabii w końcówce meczu! Polska w 1/8 finału
 10. Meksyk wygrał z Arabią Saudyjską 2:1, jednak to zbyt mało okazałe zwycięstwo, by przeskoczyć w tabeli grupy C Polskę (Meksyk i Polska mają po 4 punkty).
 11. Polacy przegrali z reprezentacją Argentyny 0:2, ale mimo porażki awansowali do 1/8 finału.
 12. Na Twitterze Kancelarii Prezydenta wrzucono nagranie, na którym widać, jak prezydent siedzi w trzecim rzędzie od ekranu, a przed sobą i obok siebie ma grupkę dzieci noszących biało-czerwone szaliki.
 13. "Kilka dni temu Piskorski udzielił wywiadu reżimowej agencji inform. Białorusi, w którym przekonywał, że Polacy zmienili swój stosunek do W. Zełenskiego" - napisał Stanisław Żaryn.
 14. Wojciech Szczęsny obronił rzut karny wykonywany przez Lionela Messiego w 39. minucie meczu z Argentyną!
 15. W Niemczech rośnie liczba przestępstw antysemickich, w 2021 roku odnotowano ich ponad 3000.
Joomla! Hosting from