panorama-maj-04

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. "Prezydencja Węgier w Radzie UE jest szansą na wzmocnienie Europy i reprezentowanie węgierskich interesów narodowych również na szczeblu unijnym" – mówi w rozmowie z publicznym radiem dyrektor gabinetu politycznego premiera Węgier Balazs Orban.
 2. MKiDN zapowiada, że nowy dyrektor będzie wyłoniony w konkursie.
 3. W magazynach zalegać może nawet ponad 150 tysięcy takich pomp, które jeśli trafią do klientów, znów mogą spowodować u nich starty finansowe.
 4. W obecności prezydenta Andrzeja Dudy i przewodniczącego ChRL Xi Jinpinga podpisano w Pekinie kilka porozumień gospodarczych, w tym ważne porozumienie w sprawie eksportu polskiego drobiu.
 5. "Unia Europejska musi zintensyfikować działania wymierzone w rosyjskie ataki hybrydowe, które nasilają się także w krajach NATO" - mówi minister spraw zagranicznych Litwy Gabrielius Landsbergis przed spotkaniem szefów dyplomacji państw unijnych w Luksemburgu.
 6. "Papież Franciszek podarował trzecią karetkę szpitalowi na Ukrainie" - poinformował Watykan.
 7. „Polski rząd idzie na wojnę z własnym państwem w sektorze bezpieczeństwa. To jest nie tylko szokujące, ale bardzo groźne”.
 8. Decyzja władz Macedonii Płn. o niewykorzystywaniu "konstytucyjnej nazwy państwa podczas wystąpień publicznych w kraju" to "rażące naruszenie" porozumienia z Prespy.
 9. Restrykcje wobec 116 osób i podmiotów za podważanie suwerenności i niepodległości Ukrainy oraz zakaz przeładunku rosyjskiego LNG na terytorium Wspólnoty - to założenia przyjętego przez Unię Europejską kolejnego, 14. już, pakietu sankcji gospodarczych i indywidualnych wobec Rosji.
 10. "Wszyscy prowadzący sprawę księdza Michała Olszewskiego, to prokuratorzy zdegradowani przez Zbigniewa Ziobrę, w związku z czym na mocy kodeksu postępowania karnego, mają obowiązek się wyłączyć" - tłumaczy Patryk Jaki i podaje kolejne szokujące szczegóły tej sprawy.
 11. "Polska, dzięki przekopowi przez Mierzeję Wiślaną, zyskała niezależne od Rosji przejście z Zalewu na Bałtyk".
 12. "To jest ciągle sprawa, która jest przedmiotem analizy i namysłu i niezależnie od tego, co kto będzie mówił, ja będę bronił tego, że w tak skomplikowanej sprawie, chyba najtrudniejszej w sensie prawnym, która występuje w Polsce, to tego namysłu będzie potrzeba bardzo dużo".
 13. Prezydent Andrzej Duda został oficjalnie powitany przez Przewodniczącego ChRL Xi Jinpinga w Chinach.
 14. "Już 1 lipca, a więc za tydzień, wejdą w życie podwyżki cen energii cen gazu" - wskazał były szef MON Mariusz Błaszczak.
 15. "Przywództwo jest czymś naturalnym, nie da się go zaordynować. Polska prawica potrzebuje wyrazistych osób. Taką osobą jest Patrycja Kotecka-Ziobro" - mówi w programie "Graffiti" na antenie Polsatu, poseł KP PiS Janusz Kowalski. Polityk komentuje także swoje odejście z Suwerennej Polski.
Joomla! Hosting from