panorama-grudzien-04

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. "Została podjęta decyzja, że dla dobra śledztwa zostanie ono przeniesione do prokuratury w Łodzi"
 2. "Życie ludzkie rozpoczyna się w chwili poczęcia, dlatego człowiek już w swojej pierwszej fazie rozwoju ma prawo do takiej samej ochrony jak po urodzeniu".
 3. W Sosnowcu okno życia powstało dzięki diecezjalnej Caritas. Opiekują się nim siostry karmelitanki od Dzieciątka Jezus.
 4. Polacy pozytywne oceniają wprowadzenie przepisów o zakazie handlu w niedziele.
 5. "Funkcjonariusze przeszukali mieszkania podejrzanych oraz gabinety profesorów na Politechnice w Gliwicach oraz w GIG w Katowicach".
 6. "Największym zagrożeniem dla Polski, świata, dla naszej cywilizacji, jest wojna jądrowa. Wrogość między Rosją i Polską nie służy pokojowi".
 7. "W proteście wzięli udział przedstawiciele Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej oraz Obozu Narodowo-Radykalnego".
 8. Czy wczorajsza wizyta kanclerz Merkel w Polsce oznacza koniec blichtru gestów bez znaczenia?
 9. "Sądownictwo pod przewodnictwem pani Gersdorf przez ostatnie lata nie przedstawiło żadnej propozycji zmian".
 10. "Uznaliśmy, że w największej muzealnej inwestycji w polskiej historii nie może zabraknąć rodziny Ulmów"- mówi dyrektor placówki.
 11. "Sport, jako taki, w mojej ocenie powinien być poza polityką" - powiedziała rzecznik rządu.
 12. "Fakt, że w obu krajach od niedawna władzę sprawują nowe rządy, daje nadzieję na nowe otwarcie"- zauważa "Tagesspiegel".
 13. "Bardzo dobre spotkanie. Trwało półtorej godziny dłużej niż planowano, więc uspokajam wszystkich tych, którzy oceniają jakość po długości trwania rozmowy".
 14. "Morawiecki z postawą spokojnego człowieka ma zadanie ustabilizowania relacji i chłodnego patrzenia na wszystkie konflikty".
 15. "Rosja staje się krajem coraz bardziej agresywnym i coraz mniej przewidywalnym".

Logowanie