panorama-pazdziernik-17

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. "Widzimy też mankamenty tego głosowania korespondencyjnego, bo to jednak jest miejsca, gdzie można dokonywać różnych nadużyć".
 2. "Jeśli Niemcy zaczynają w ten sposób mówić o reparacjach, to coś zaczyna ich gryźć. Gryzie ich sumienie ekonomiczne".
 3. Zbiórka, którą zorganizowała Elżbieta Pawłowicz, pozwoliła zgromadzić 32 tysiące złotych na rzecz byłego lidera KOD.
 4. "Znaleźliśmy dowód na to, że Roman Kępski miał pełną świadomość, czyli rodzina Waltzów miała pełną świadomość, że próbuje odzyskać kamienicę w złej wierze".
 5. "To, co dzieje się we Francji, to pokazuje, że dobrze, że nie kupiliśmy tego sprzętu. Wszyscy mówili, że ten zakup ma podtekst polityczny".
 6. "Wiele spraw było przesądzonych o wiele wcześniej niż opinia publiczna się dowiedziała, że w ogóle są takie tematy".
 7. My stoimy dzisiaj tam gdzie stoją obywatele: jesteśmy z tymi politycznymi "lumpami", "kanaliami", "gorszym sortem", jak nas określają.
 8. "Przy jednakowej sytuacji faktycznej tych osób może dojść do oczywistego, ale jednocześnie racjonalnie nieuzasadnionego, zróżnicowania ich sytuacji prawnej".
 9. Schetyna miał wygłosić przemówienie programowe, ale skończyło się na wielokrotnym wymienianiu i odmienianiu słów PiS przez wszystkie przypadki.
 10. "Celem wniosku jest przede wszystkim potrzeba zapewnienia poczucia sprawiedliwości, choćby tylko proceduralnej, osobom pokrzywdzonym".
 11. Musimy im jasno powiedzieć, że tak rozlana krew rzadko przynosi zwycięstwo, że nie można jej już nigdy potem zmyć z rąk.
 12. "Jasne opowiedzenie się (Tuska) po jednej stronie wcale nie pomogło odmawiającym solidarności - Kaczyńskiemu, Orbanowi i ostatnio Babiszowi w Pradze."
 13. "Wszyscy wiedzą, że istnieje pewne pole sporu między urzędem prezydenta a ministerstwem obrony narodowej".
 14. tatiana Freidensson spotyka swoich bohaterów, wywodzących się z rodzin Hansa Franka, Hermanna Göringa, Rudolfa Hössa, Erwina Rommla i Clausa von Stauffenberga, w ich „naturalnym środowisku"...
 15. Zbrodnię agresji dodano do zbrodni ludobójstwa, zbrodni przeciw ludzkości i zbrodni wojennych.

Logowanie