panorama-lipiec-18

KLO

Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące
  1. 31 maja 2017r. uczniowie Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego w ramach projektu finansowego „Szkoła przyszłości – zwiększenie kompetencji kluczowych uczniów powiatu chojnickiego” udali się na wycieczkę zawodoznawczą do Banku Spółdzielczego w Koronowie z oddziałem w Brusach. Celem wycieczki było: zwiększenie wiedzy uczniów na temat funkcjonowania banku, zdobycie informacji na temat wykształcenia, umiejętności oraz predyspozycji niezbędnych, aby stać … Czytaj dalej Wizyta w banku w ramach projektu “Szkoła Przyszłości”
  2.            Reprezentacja dziewcząt Kaszubskiego LO wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Chojnickiego w piłce siatkowej. Dziewczyny zajęły trzecie miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych powiatu.
  3.          W dniach 28. marca oraz 31. marca 2017r. został przeprowadzony szkolny konkurs sudoku. Wzięło w nim udział 13 uczniów KLO i ZSZ. Uczniowie wypełniali 3 sudoku w czasie 15 minut. O kolejności miejsc decydował czas wykonania zadania i poprawność wypełnienia sudoku. Wyniki konkursu: I miejsce: Agnieszka Szczepańska kl. IIA KLO II … Czytaj dalej Szkolny konkursu sudoku
  4.          28 marca br. miało miejsce podsumowanie konkursu "Tworzimë w rodny mòwie", które odbywało się w Zespole Szkół Ekonomiczno- Usługowych w Bytowie. W konkursie mogli uczestniczyć zarówno uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, jak i dorośli.          Warto podkreślić, że nauczycielka języka kaszubskiego naszego liceum  - Pani Felicja Baska-Borzyszkowska - jest pomysłodawcą tego konkursu, … Czytaj dalej IV Konkurs “Tworzimë w rodny mòwie”
  5.          25 marca br. na Uniwersytecie Gdańskim odbył się finał XXX Konkursu Wiedzy o Pomorzu. Konkurs organizowany był przez Klub Studencki Pomerania, którego prezesem jest obecnie absolwent KLO Mateusz Łącki.         Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Krzysztof Pelowski i Mateusz Rydygier, którzy pisali test sprawdzający z wiedzy o literaturze … Czytaj dalej IV miejsce dla Krzysia!
  6.             26. marca 2017 r.  odbył się wyjazd naszych uczniów i nauczycieli na musical „Chłopi” w reż W. Kościelniaka do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni Pojechaliśmy oglądać  „nieczytelną ramotę” – wróciliśmy i …
  7. Fotorelacja  
  8. Uczniowie Kaszubskiego LO w ramach wolontariatu "Chcę, mogę potrafię - wolontariat dla młodych" i "Kubuś Puchatek" po kaszubsku. Zachęcamy do obejrzenia Kubuś Puchatek ( Kaszubski Dubbing )Opublikowany przez Chcę, mogę, potrafię - wolontariat dla młodych" na 19 marca 2017
  9.           Kolejny Dzień Otwarty za nami. Tym razem odbył się on 17. marca 2017r. Mieliśmy zaszczyt gościć w naszych murach uczniów z gimnazjów z Lubni, Lipusza, Dziemian i Brus.          Podczas Dni Otwartych uczniowie gimnazjów mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brusach, poznać … Czytaj dalej Dzień Otwarty ZSP w Brusach

Logowanie