panorama-pazdziernik-05

Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

Aktualności
Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
  1. 27 września odbyły się zajęcia dla klas IV-VIII o odnawialnych źródłach energii.Odnawialne źródła energii (OZE) są to źródła energii, które uzupełniają się (lub odnawiają) w sposób naturalny stając się doskonałą alternatywą m.in. dla paliw kopalnych. Są to przede wszystkim energia wody, energia wiatru, energia słoneczna, energia geotermalna, a także biomasa. Do produkcji energii elektrycznej i energii cieplnej wykorzystywane są naturalne procesy, a cały proces nie przyczynia się do emisji szkodliwych dla środowiska naturalnego substancji. OZE są zatem czystą energią a także bezpieczną i przyjazną dla naszej planety.
  2. Rada Rodziców naszej szkoły serdecznie zaprasza na zabawę taneczną, z której dochód przeznaczony będzie na rzecz uczniów naszej szkoły i oddziałów przedszkolnych. Zachęcamy do zapisów
  3. Wzięły w nim udział szkoły: SP Czyczkowy SP Wielkie Chełmy SP Rychnowy Do rozgrywek zgłosiło się 29 miłośników szachów z klas I – VIII. Wyniki przedstawiają się następująco: klasy I – III: I miejsce – Jan Kłopotek (SP Czyczkowy) II miejsce – Oskar Hajder (SP Czyczkowy) III miejsce – Kacper Rafiński (SP Czyczkowy) klasy IV – VI: I miejsce – Igor Rafiński (SP Czyczkowy) II miejsce – Otylia Szultka (SP Rychnowy) III miejsce – Marcelina Teca (SP Czyczkowy) klasy VII – VIII: I miejsce – Nikodem Neumann (SP Czyczkowy)
  4. Dwie grupy z naszej szkoły brały udział w tym, wydarzeniu. Grupa klas I-III przedstawiała „Kubusia Puchatka”, a IV-VIII mitologię kaszubską. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie uczniów oraz rodziców w to niedzielne, bardzo upalne popołudnie. Obie grupy w ramach nagrody otrzymały bony, za które potem odbył się piknik dla uczestników.
  5. #LaboratoriaPrzyszłości Publikujemy filmik nagrany w czasie obchodów Tygodnia Patrona w minionym roku szkolnym, zmontowany przez naszych uczniów: Nikodema Neumanna i Pawła Szyszkę pod okiem p. dyr. Krystyny Teca. https://www.youtube.com/watch?v=y-v5odJNlTQ
Joomla! Hosting from