panorama-maj-05

Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

Aktualności
Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
  1. Dziś przypada 136 rocznica urodzin Sługi Bożego ks. Anastazego Kręckiego, który pochodził z Czyczków. Uczennice naszej szkoły biorą udział w konkursie o jego życiu - w dniu urodzin ks. Anastazego publikujemy dotychczasowe efekty pracy Marceliny z kl. V i Emilii z kl. VI 1
  2. W dniach 10 i 11 kwietnia 2024r. na stadionie miejskim w Brusach nasi uczniowie brali udział w Powiatowym Turnieju piłki nożnej. Drużyna u12 spośród 11 startujących drużyn zajęła wysokie 4 miejsce. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych 👏😀 4
  3. W dniach 9 i 10 kwietnia, naszą szkołę odwiedzili goście z #CentrumNaukiKopernik, a dokładnie edukatorzy, którzy przyjechali do nas Planetobusem i przez dwa dni mieliśmy okazję oglądać pokazy astronomiczne w mobilnym planetarium. Pokazy były bezpłatne, ponieważ były one częścią programu Planetobus: to inicjatywa mająca na celu umożliwienie samodzielnego odkrywania nauki dzieciom z małych miejscowości na terenie całej Polski. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc przy realizacji całego przedsięwzięcia ❤️❤️❤️ Planetobus to mobilne planetarium, na którego półokrągłym „suficie” widzowie oglądają pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów. W jasny dzień można zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznać najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne, a także odwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną i dowiedzieć się, co robią na niej astronauci. Jednym z priorytetów programu jest również umożliwienie nauczycielom nabycia umiejętności niezbędnych do atrakcyjnego prowadzenia zajęć i aktywizowania dzieci i młodzieży w obszarze badań naukowych.
  4. W poniedziałek 8 kwietnia w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie wzięli udział w NIEBIESKICH IGRZYSKACH- ogólnopolski konkurs organizowany przez Instutut Wspomagania Rozwoju Dziecka. Tego dnia rozwijaliśmy wiedzę dzieci na temat autyzmu. Odbyła się również gra terenowa gdzie stacje zadaniowe, które uczniowie wykonywali pokazały dzieciom, iż każdy (bez względu na ograniczenia) może odnieść sukces. 3
Joomla! Hosting from