panorama-maj-04

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Powiększ

"Jeśli ja zapomnę o nich -TY - Boże na niebie, zapomnij o mnie ! ! !"

Adam Mickiewicz

 

Stowarzyszenie Miłośników Historii Tajnej Organizacji Wojskowej GRYF POMORSKI - "CIS" z Męcikała działając w poczuciu potrzeby krzewienia tradycji i wartości historycznych już po raz drugi przyłącza się do ogólnopolskiej akcji zbiórki darów żywnościowych dla polskich Kombatantów żyjących nadal na dawnych wschodnich Kresach  Rzeczypospolitej.

 

Ludzie Ci są obecnie ostatnimi strażnikami wielowiekowej polskości tych ziem.  Swoje życie poświęcali w walce o niepodległość Polski, za którą to walkę byli potem prześladowani i represjonowani. Dziś bardzo często żyją w skrajnie ciężkich i trudnych warunkach, nie mając żadnych dodatków kombatanckich. Zebrane dary będą więc w pełni rzeczywistą pomocą, ale także świadectwem, że doceniamy ich zbrojną walkę o Polskę i nade wszystko świadectwem, że o Nich... pamiętamy!

 

Prosimy wszystkich ludzi dobrego serca, aby udając się na niedzielną liturgię Mszy Świętej zabrali ze swego domu przynajmniej jeden produkt spożywczy, jeden dar, którym jak opłatkiem mogą podzielić się z tymi, którzy potrzebują wsparcia i naszego świadectwa pamięci.

 

Zbieramy produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia - takie jak: cukier, mąka, ryż, makaron, olej, kawa, herbata, konserwy mięsne i rybne, warzywa i owoce w puszkach, słodycze, kakao, ciastka....  Dołączyć też można wypisaną kartę świąteczną.  :)

 

Zebrane dary z Chojnic pojadą do Pruszcza Gdańskiego a stamtąd jeszcze przed Bożym Narodzeniem trafią do potrzebujących Kresowian.

Joomla! Hosting from